NOWE POSTY | NOWE TEMATY | POPULARNE | STAT | RSS | KONTAKT | REJESTRACJA | Login: Hasło: rss dla

HOME » GRUPA PIERWSZA - ĆWIARTKA -/- » PICHOL

Przejdz do dołu stronyStrona: 1 / 1    strony: [1]

Pichol

-120/-191, rzymianie, 192 popa
  
jacko
19.02.2013 22:19:55
Grupa: Użytkownik

Posty: 14 #1199248
Od: 2012-9-24
Na płaszczyźnie formalnej, regulaminowej MEN nie robi nic złego. Ale jeśli wziąć pod uwagę celowość obecności na Facebooku, reakcje na zapytania użytkowników bardzo mnie dziwią - mówi portalowi Gazeta.pl Norbert Kilen, Strategy Director w agencji Think Kong.
Klimatyzacja utrzymuje optymalną (wybraną przez jej użytkownika) temperaturę w pomieszczeniu. Zwiększając Twój komfort w upalne dni. Oprócz

TYLKO ZAREJESTROWANI I ZALOGOWANI UŻYTKOWNICY WIDZĄ LINKI » DARMOWA REJESTRACJA

temperatury, klimatyzacja dba o odpowiednią wilgotność powietrza, która pozwala Ci swobodnie oddychać.
Dodatkową zaletą klimatyzacji, jest filtrowanie powietrza. Dzięki niemu w powietrzu nie ma zarazków, ani innych zanieczyszczeń. Klimatyzacja jest więc nie tylko

TYLKO ZAREJESTROWANI I ZALOGOWANI UŻYTKOWNICY WIDZĄ LINKI » DARMOWA REJESTRACJA

komfortowa, ale zdrowa, co jest szczególnie
ważne dla osób cierpiących na wszelkiego typu alergie i uczulenia.
Klimatyzacja ma też swoje zastosowanie w pomieszczeniach przemysłowych, wszelkiego rodzaju magazynach, chłodniach lub serwerowniach, gdzie istotne jest utrzymywanie jest

TYLKO ZAREJESTROWANI I ZALOGOWANI UŻYTKOWNICY WIDZĄ LINKI » DARMOWA REJESTRACJA

właściwej temperatury powietrza potrzebnej do sprawnego działania urządzeń lub odpowiedniego przechowywania produktów.
Korzyści
• przyjemna atmosfera w upalne dni
• właściwa wilgotność powietrza ułatwi oddychanie
• czyste powietrze
Montaż
Klimatyzację można instalować tylko w zamkniętych pomieszczeniach, a jej konstrukcja zależy od Twoich potrzeb i typu budynku.
Pomożemy Ci w doborze optymalnych rozwiązań. Wystarczy, że do nas zadzwonisz i opowiesz w paru zdaniach czego potrzebujesz i gdzie klimatyzacja ma być zamontowana.
Instalujemy systemy klimatyzacji w domach, biurach i pomieszczeniach przemysłowych.
Wybierz profesjonalistów. Nasza firma działa na rynku od 8 lat, a nasi pracownicy posiadają ponad 20 letnie doświadczenie w branży. Dzięki najwyższej jakości obsługi


TYLKO ZAREJESTROWANI I ZALOGOWANI UŻYTKOWNICY WIDZĄ LINKI » DARMOWA REJESTRACJA

i zadowolonym Klientom, stale rozwijamy się oferując Ci jeszcze więcej możliwości.
."

Tak to już jest, panie Stefanie, że walczymy o tych, ktorzy są dla nas najważniejsi. O prawa dla nich. PO w swoich poglądach i wypowiedziach niebezpiecznie zbliża się do PiSu. Zapominacie, że nie jesteście jedynymi partiami na naszej scenie politycznej. Swoimi zachowaniami przesuwacie nasze głosy w stronę lewicy, Palikota... Jeszcze trochę takich zachowań, a wasz czas dobiegnie końca.

Panie Niesiołoski - zapomina się Pan!!! Wy posłowie jesteście właśnie od tego, żeby spełniać oczekiwania społeczeństwa a nie forsować swoje osobiste czy religijne przekonania, rozumiemy się? Pana arogancja i bezczelność są bulwersujące!!! I nie ma co się zasłaniać Maciarewiczem - jesteście partią oszustów i złodzieji.
Mieliscie zaufanie spoleczeństwa a co dajecie w zamian:
- nieudolność ministra transportu (rozkład jazdy PKP, bankryctwa firm budujących autostrady)
- fatalnie prowadzone śledztwo Smoleńskie
- afery korpupcyjne Wasze i koalucjanta PSL
- klerykalizm i religia w szkołach a nawet przedszkolach
- brak poltyki pro-rodzinnej (roczne urlopy macierzyńskie to jakieś nieporozumienie, kobiety potrzebują pieniędzy,
żeby rodzic dzieci)
- zapaść służby zdrowia, nieudolny minister Arłukowicz i lista leów refundowanaych
- wysyłanie 6 latków do szkoły
- zapaść szkolnictwa i sądownictwa
- nepotyzm i kolesiostwo
- zapaść systemu emerytalnego (to jest zaniedbanie wieloletnie, ale nic z tym nie robicie; myślicie tylko jak ukraść kasę z OFE)
Więc stul dziub Panie Niesiołowski i do roboty!!! Zapracujcie uczciwie na Wasze pensje i niebotyczne premie!!

Co sądzicie o Ustawie wchodzącej w życie 1 go stycznia wprowadzającej obowiązek oceny energetycznej raz na 5 lat urządzeń klimatyzacyjnych powyżej 12 KW.
Tu nie trzeba czekać na przepisy wykonawcze, one już są Dziwne że nikt się ne odzywa w tak ciekawej dla naszej branży sprawie!
Dostałem zapytanie z lokalnego

TYLKO ZAREJESTROWANI I ZALOGOWANI UŻYTKOWNICY WIDZĄ LINKI » DARMOWA REJESTRACJA

ZUS która ma chillery wody lodowej i musialem improwizować bo tak szczerze to nic nie wiem o ustawie i sposobie jakim można wykonać ocene energetyczną! To kolejna ustawa i podatki nasze wyrzucone w błoto. Kolejna ustawa stworzona przez laików chcących wyłudzić pieniądze od spokojnych użytkowników takich systemów którzy zainwestowali aby zaoszczędzić i jednocześnie ratować środowisko naturalne zmniejszając z użycie energii na własne potrzeby np. firmy czy domu. Teraz będą musieli za to zapłacić bo chcieli pomóc środowisku naturalnemu płacąc za fikcyjne wykonanie takiej ekspertyzy podyktowanej ustawą a usprawiedliwiającą się pod

TYLKO ZAREJESTROWANI I ZALOGOWANI UŻYTKOWNICY WIDZĄ LINKI » DARMOWA REJESTRACJA

wyciekami z takich systemów. Zastanawiające jest to dlaczego powyżej 12KW mocy.Bo bogaty zapłaci a biedny będzie dociekał dlaczego.
miezala5 odpowiadając na twoje pytanie to najlepszym sposobem pomiaru energetycznego takiego urządzenia jest sam jego użytkownik który do Ciebie zadzwoni z pytaniem. Proszę pana jest coś nie tak. Wydaje mi się że kiedyś na początku było to wydajniejsze. A klient który zainwestował w innowację potrafi liczyć

TYLKO ZAREJESTROWANI I ZALOGOWANI UŻYTKOWNICY WIDZĄ LINKI » DARMOWA REJESTRACJA

współczynnik COP. Współczynnik wydajności cieplnej , COP (coefficient of performance), jest to stosunek pomiędzy mocą grzewczą pompy ciepła a niezbędną do napędu sprężarki mocą elektryczną. Reasumując ustawa jest chora i zrobiona pod kogoś a raczej firmy. Lepszą ustawą była by taka nakładająca przegląd takiego urządzenia gdzie czyszcząc wymienniki poprawiamy COP. Taka istnieje i niestety jest martwa jak większość w naszym państwie. Jestem ciekaw co się dzieje z panem

TYLKO ZAREJESTROWANI I ZALOGOWANI UŻYTKOWNICY WIDZĄ LINKI » DARMOWA REJESTRACJA

który strzelał w biurze poselskim . Może dałby mi wskazówki jak być skuteczniejszym? Na tym etapie nie interesuje mnie czy te przepisy są dobre, ja chcę zrobić wszystko co możliwe aby były one przestrzegane .Dla naszej branży są one korzystne gdyż znacznie zmniejszą szarą strefę.- To deklaracja, która oznacza coś takiego - nie obchodzi mnie Polska, tylko córunia moja, która jest lesbijką. W związku z tym, że interesy córuni nie są zabezpieczone, nie obchodzi mnie Polska - tak słowa Agnieszki Holland, która zadeklarowała w jednym z tygodników, że "już nigdy na Platformę nie zagłosuje", komentował w TVP Info Stefan Niesiołowski.
"Głosowałam na Platformę Obywatelską, która ustami premiera obiecywała związki partnerskie i in vitro. Na oszustów więcej głosować nie będę" - powiedziała kilka dni temu w rozmowie z "Newsweekiem" reżyserka Agnieszka Holland. A jej córka dodała: "Zastanawiam się, czy nie wyjechać z Polski".

Poseł Niesiołowski z PO w bardzo emocjonalnych słowach przyznał, że wypowiedź cenionej na całym świecie reżyserki to "deklaracja szkodliwa". - Jeżeli nie zagłosuje na Platformę, to dopuszcza możliwość, że będzie rządził PiS, czyli Macierewicz, Pawłowicz, recydywa IV Rzeczpospolitej - mówił polityk. - Recydywa IV RP jest dla pani Holland obojętna, bo córunia poczuła się dotknięta - dodał.

- Trochę nerwowo zareagowała pani Holland, to egoizm i krótkowzroczność polityczna. Jeżeli ktoś mówi coś takiego, że dopuszcza, że będzie rządzić Kaczyński, żeby się zemścić, bo ktoś nie spełnia zachcianek - powiedział Stefan Niesiołowski w TVP Info. Polityk dodał, że deklaracja znanej reżyserki była wyjątkowo bezmyślna.
Będziemy głupcami jeżeli nie zażądamy przestrzegania tych przepisów.
Jutro mam spotkanie z urzędnikiem w lokalnym Starostwie odpowiedzialnym za kontrolowanie przestrzegania tych przepisów i zapewniam, że wyegzekwuję to od niego. Wy możecie żądać analogicznych działań na swoim terenie.
Mam tu na myśli oczywiście osoby z branży ,a nie specjalistów pytających co to są manometry... Ja wyraziłem swoją

TYLKO ZAREJESTROWANI I ZALOGOWANI UŻYTKOWNICY WIDZĄ LINKI » DARMOWA REJESTRACJA

opinię a nie wiem czym spowodowany jest atak. Moim zdaniem ludzie nerwowi nie powinni oceniać układów. Jak pisałem kolejna ustawa napisana przez laików. Starostwa są przygotowane na przepisy. Bo z moich ostatnich doświadczeń to nie. Udokumentowany dokument wycieku czynnika kontrolowanego w markecie. Straż pożarna spełniła się uświadamiając że to nie pożar. Niestety starostwo powiatowe nie wiedziało o co chodzi. Byłem na tej interwencji jako serwisant z uprawnieniami sporządzając odpowiedni dokument do starostwa odpowiedniego względem zdarzenia. I jak myślisz dziadki były w temacie? W urzędnik w starostwie dowie się ode mnie, jeżeli nie dostanie listy

TYLKO ZAREJESTROWANI I ZALOGOWANI UŻYTKOWNICY WIDZĄ LINKI » DARMOWA REJESTRACJA

użytkowników takich urządzeń to podpowiem mu gdzie ma szukać. Zacznie np od tego, że agregat 180 KW na szczecineckim lodowisku obsługuje dozorca.
Czy naprawdę tak trudno zrozumieć, że domaganie się przestrzegania korzystnych dla nas przepisów spowoduje zwiększenie popytu i automatycznie nasz zawód stanie się lepiej opłacanym?
Akty prawne dają nam możliwość godziwego zarobku ,a my z tego nie korzystamy, a z drugiej strony jak baranki płacimy za dopełnienie innych obowiązków typu atesty np. drabiny itp. Twoja metodyka myślenia jest poprawna, zarówno pod kontem zleceń dla nas - jak i dbałości o środowisko, ale sytuacja w której najpierw uświadamiasz starostwo do kogo mają się zwrócić o okazanie takiego audytu, a następnie jedziesz

TYLKO ZAREJESTROWANI I ZALOGOWANI UŻYTKOWNICY WIDZĄ LINKI » DARMOWA REJESTRACJA

do wskazanych przez siebie delikwentów na taki audyt, nie jest do pozazdroszczenia, w małych miejscowościach, te światy się znają i będziesz postrzegany jako "wróg - donosiciel" , takie moje zdanie.
Poza tym przeczytałem ustawę i nic tam nie ma , w jaki sposób zmierzyć, na jakiej podstawie stwierdzić, od jakiego COP czy EER jest efektywne urządzenie.
A co to ma wspólnego z tematem i współczynnikiem COP? Który jest wykładnikiem co do poprawnej energetycznej pracy systemu? Naczytałeś się o poprawie energetycznej pracy systemu w Szwecji? To kwestja regulacji

TYLKO ZAREJESTROWANI I ZALOGOWANI UŻYTKOWNICY WIDZĄ LINKI » DARMOWA REJESTRACJA

systemów. My mamy większe doświadczenie od nich. Może jako przedsiębiorca opiszesz metodę oceny systemu energetycznego na forum ogólno dostępnym mając na uwadze domenę wszystko dla ekologii kierując się domeną uzyskanych certyfikatów aby chronić środowisko naturalne? Myślę że ochrona środowiska to twój cel jako firma. Nie oczekuję odpowiedzi jako stowarzyszenie choć ono powinno odpowiedzieć mając na uwadze środowisko naturalne. Na szczęście audyty

TYLKO ZAREJESTROWANI I ZALOGOWANI UŻYTKOWNICY WIDZĄ LINKI » DARMOWA REJESTRACJA

i te inne prania mózgu związane np.z kontaktem wzrokowym z klientem mam za sobą wiele lat temu. I cieszę się że traktowałem takie szkolenia z dużym dystansem. Notabene po co zrzeszasz w swoim gronie hydraulików? Ponoć czat będzie dostępny tylko dla członków od nowego roku. Czasami zaprzeczasz sam Sobie. Mi to się wydaje że jesteś za bardzo lojalny. Inni robią swoje bez żadnych uprawnień od wielu lat nie wciągając się w utarczki publiczne. Myślę, że nie ma sensu oceniać istniejących aktów prawnych, był na to czas i można sprawdzić, że niejednokrotnie prosiłem o opinie

TYLKO ZAREJESTROWANI I ZALOGOWANI UŻYTKOWNICY WIDZĄ LINKI » DARMOWA REJESTRACJA

w trakcie gdy część tych przepisów była konsultowana. Wtedy to miało sens. Teraz jest jak jest i prawo musi być przestrzegane.
W naszym interesie jest żeby tak było i od nas zależy czy tego się doczekamy.
Czy z tego powodu, ze np. nie podoba nam się odnawianie co 5 lat SEP u któryś z Kolegów tego nie czyni?? Przecież to bez sensu, żeby osoba czynnie wykonująca zawód musiała co 5 lat płacić i potwierdzać kwalifikacje, a mimo te bez sprzeciwu to robimy bo taki jest wymóg Prawa. Analogicznie aby

TYLKO ZAREJESTROWANI I ZALOGOWANI UŻYTKOWNICY WIDZĄ LINKI » DARMOWA REJESTRACJA


były przestrzegane przepisy chroniące nas przed nieuczciwą konkurencją, nikt za nas tego nie zrobi.
Czy sądzicie że organizacje Producentów i Handlowców są zainteresowane eliminowaniem szarej strefy wśród instalatorów i serwisantów??? ja myślę, że wręcz przeciwnie bo mogą bezpośrednio sprzedawać dla klientów zlecając montaże i serwis gwarancyjny za grosze fuchmenom.
Zacznijmy cenić i szanować swoje kwalifikacje i doświadczenie zawodowe i nie rozdawajmy go przypadkowym osobom. Myślę że jest możliwe zorganizowanie szkolenia

TYLKO ZAREJESTROWANI I ZALOGOWANI UŻYTKOWNICY WIDZĄ LINKI » DARMOWA REJESTRACJA

przez w temacie pomiarów i urządzeń pomiarowych które można zastosować w branży klimatyzacja, chłodnictwo, wentylacja i ogrzewnictwo. Zamiast drzeć ze sobą koty wyraźcie takowym zainteresowanie. Przedłożę zarządowi potrzebę. Dziwne to jest to że w przenośni ktoś nie kojarzy sprężarki jako czarnej skrzynki wykorzystując punkty pomiarowe w systemie chłodniczym do analizy systemu energetycznego działania układu chłodniczego

TYLKO ZAREJESTROWANI I ZALOGOWANI UŻYTKOWNICY WIDZĄ LINKI » DARMOWA REJESTRACJA

. Niektórzy często pomijają stronę główną klikając bezpośrednio. A administracji proponuję zapoznać się z materiałami które posiadają a później kasować wątki związane z tak zwaną czarną skrzynką wykorzystywaną do oceny energetycznej układu chłodniczego.
- Niestety dla MEN, Facebook nie sprawdza się na ogół jako jednostronna tuba. Dialog jest tu podstawowym założeniem i jeśli ktoś nie chce w nim uczestniczyć, lepiej niech po prostu nie zakłada swojej strony w tym serwisie. Nie wiem, co chcą osiągnąć ministerialni urzędnicy, ale myślę, że jeśli chcieliby pokazać otwartość, dotrzeć z informacjami do dużej liczby użytkowników, idą złą drogą - dodaje Kilen.
_________________
klimatyzacja, serwis separatorów Warszawa , montaż klimatyzacji, naprawa wodociągów Warszawa, udrażnianie rur Mokotów
  
jacko
19.02.2013 22:22:46
Grupa: Użytkownik

Posty: 14 #1199262
Od: 2012-9-24
ak dlugo mieszkam w Kanadzie a juz dlugo nie spotkalam sie aby osoba bedaca w rzadzie publicznie wypowiadala sie w sposob w jaki robia to w Polsce, bezczelny i chamski bo przeciez nikt nikomu nawet temu facetowi nie dal prawa oaby rzucal takie odzywki tak moze sobie sobie prywatnie przy piwie z kolezka dyskutowac w knajpie
Przez 8 lat grzałem dom piecem na gaz, który mi w końcu padł. Było to drogie ogrzewanie. Teraz chce kupić piec holzgas, być może VIGAS, ponieważ nic nie ma tańszego niż grzanie drzewem, tym bardziej, iż mam dużo swojego drzewa. Te 2 srubki

TYLKO ZAREJESTROWANI I ZALOGOWANI UŻYTKOWNICY WIDZĄ LINKI » DARMOWA REJESTRACJA

1 raz wyrególowane nie powinny być dotykane , ale jak juz to reguluja one powietrze które wydostaje sie otworami w dyszy (wewnątrz są 2 otwory), nie pamietam teraz jak to było ale vigas jakos specjalnie nie mierzył tego ot 3-7 obrotów śruby, regulują one skład miesznki holtzgaz+powietrze wtórne.Przy wymianie dyszy trzeba bedzie to wykrecic i wyczyscic przy ustalaniu

TYLKO ZAREJESTROWANI I ZALOGOWANI UŻYTKOWNICY WIDZĄ LINKI » DARMOWA REJESTRACJA

warto wiec zmierzyc suwmiarką ile sruba wystaje.
Serwisant przy 1 wymianie wskazany, warto przy takim wybiciu odtworzyć też warstwe dolną paleniska na 4-5cm mieszanki ceramicznej ew szamotu, cegły na dole też warto sprawdzić. Poradźcie jaki piec kupić (HOLZGAS), jakie są typowe problemy z tymi piecami. Na pewno kupię piec, bufor wodny i laddomat.
Mój dom to 2 piętra ok. 150m2, ocieplony styropianem 8cm, Ustaw kocioł na spalanie(nie żarzenie) , temperaturę ustaw na przynajmniej 70 stopni. Wybierz program standardowy (S) , załaduj do pełna klimatyzację, rozpal, poczekaj aż osiągnie przynajmniej 55-60 stopni i zasuń klapę czopucha. Jeśli dmuchawa się kręci a drewno jest suche to nie ma bata żeby się nie nagrzało, chyba że coś z

TYLKO ZAREJESTROWANI I ZALOGOWANI UŻYTKOWNICY WIDZĄ LINKI » DARMOWA REJESTRACJA

nie tak, ale to za mało informacji mam. Ustaw kocioł na spalanie(nie żarzenie) , temperaturę ustaw na przynajmniej 70 stopni. Wybierz program standardowy (S) , załaduj do pełna, rozpal, poczekaj aż osiągnie przynajmniej 55-60 stopni i zasuń klapę czopucha. Jeśli dmuchawa się kręci a drewno jest suche to nie ma bata żeby się nie nagrzało, chyba że coś z instalacją nie tak, ale to za mało informacji mam.
terownik, który mam to ERS. Nigdzie nie moge znaleźć instrukcji :-( . A w Vigasie nie odbierają telefonów. Na razie ustawiłam na program S. Przy temp. 45 stopni nie świeći się diota ani przy żarzeniu klimatyzacji ani przy spalaniu. Temperatura ustawiona to 66. Panowie kotły te narażone są na uszkodzenia dyszy ceramicznej i wybicia podłoża.
Nowa dysza ma ostre kształty i ok 1,5 -2 cm szerokości otworu (pisze z pamięci )
Jeżeli po otwarciu dolnej komory (podczas pracy) nie widać płomienia to w 95% przypadków dysza jest do wymiany. Jeżeli wstawicie zdjęcie to mogę z dość dużą dozą dokładności ocenić jej stan klimatyzacji zdjęcie od strony górnej (musi byc czysto )
Pan Niesiołowski uważa, że kto nie głosuje na PO, ten głosuje na PiS. A to taka sama prawda, jak to, że Niesioł jest śliczną blondynką; nadejdzie czas, gdy żadna z tych partii n ie będzie rządzić. Dzięki takim głosom jak Agnieszki Holland może to nastąpić wcześniej.
Co do sterowników producent bardzo często zmieniał oprogramowanie wiec mogą się różnić w zależności od wieku.
Częstym problemem jest

TYLKO ZAREJESTROWANI I ZALOGOWANI UŻYTKOWNICY WIDZĄ LINKI » DARMOWA REJESTRACJA

powietrza wtórnego jak i pierwotnego, wtórne podawane jest w otworach dyszy podczas pracy wentylatora jest tam też klapa bezwładnościowa która może się zaciąć. Powietrze pierwotne podawane jest w górnej części komory załadunkowej. Uszczelka drzwi górnych i dolnych musi być w dobrym stanie.

IMO Sterowniki są dość awaryjne, vigas wymieniał je taniej przy zwrocie starego sterownika. (najczęstsze przyczyny wymiany to brak obrotów wentylatora , zły wskaz temp i kilka innych ).
PS jeżeli jest filtr w układzie CO to koniecznie sprawdzić czystość klimatyzacji , brak obiegu wody !
Wydaje mi się że raczej nie ma w nim (sterowniku) wiekszej filozofii. Ale czy należy na każdy dzień osobno ustawić

TYLKO ZAREJESTROWANI I ZALOGOWANI UŻYTKOWNICY WIDZĄ LINKI » DARMOWA REJESTRACJA

? Dotyczą one spalania czy żarzenia. Pytania trudne i głupie może,ale z babskiego punktu wdzenia skomplikowane. Dziekuje za dobre chęci i pomoc w ogarnięciu tego tematu
W piecu palimy od 2001 r.Do tej pory nie musialam sie nim zajmować, ale życie bywa brutalne i od tego roku męcze się z nim sama. Czy na mój adres mailowy przesłał by mi Pan instrukcję jak go krok po kroku przeprogramować. Boję się że sama coś namieszam. Drugie pytanie: co mogło by być nie tak z instalacją lub w jakim kierunku powinnam szukać fachowa, który sprawdziłby co się dzieje.
to egoizm i krótkowzroczność polityczna" - powiedział przedstawiciel partii, które za nic ma swój elektorat i ustami swoich konserwatywnych posłów nieustannie go obraża. Niesiołowski naprawdę myślisz że po tym co ostatnio wyczynia PO ktoś was odróżnia od PiS? Macie w partii takie same przykłady kompletnego oszołomstwa jak ma PiS więc ten bat na elektorat przestaje działać. Wymyślcie coś nowego, bo wku...ony zagłosuję choćby na SLD jak będę musiał.Polska jest dla każdego. Ale nie będę się spierał, bo jestem tylko jakimś tam agnostykiem, ateistą.... Wiem, że mi wolno mniej, ale stąd nie wyjadę, bo tu się urodziłem, wychowałem i tu mieszkam. Zabrzmi głupio: ale kocham tę naszą "Szuflandie". Nawet ten folwark jakoś znoszę. Wiec niech was, zwierzęta bardziej równe, wszyscy diabli!
Dobrze by było jeszcze wiedzieć dla jakiego zakresu częstotliwości jest to zestawienie. Jeśli jest dla AM1,5 to ok. Farby "lubią" zmieniać swoje właściwości pod wpływem klimatyzacji UV a także niebagatelną sprawą jest wysoka temperatura w okresie stagnacji więc tych bym nie preferował jako warswę absorbera. Inną ważną sprawą jest adhezja do podłoża nie wszystkim można pokrywać np. Cu lub Al. Wspomniany we wcześniejszych postach Alficolor-Schwarz 611 jest od lat sprawdzonym środkiem do barwienia aluminium odpornym na warunki atmosferyczne. Ktoś już robił klimatyzator na tym absorber z dobrym skutkiem. Ja bym zastosował jeszcze jeden manewr w kierunku ograniczenia strat ciepła z powierzchni czołowej kolektora tj. wstawić w przestrzeń między szybę a absorber płyty z aerożelu.

TYLKO ZAREJESTROWANI I ZALOGOWANI UŻYTKOWNICY WIDZĄ LINKI » DARMOWA REJESTRACJA

podniesienie sprawności całego kolektora. Działa to tak: krzemionkowe cząsteczki tworzą materiał porowaty o śr. do 200 nm co odpowiada średniej drodze cząstek powietrza zawartych w porach aerożelu to z kolei wskazuje na bardzo małą przewodność cieplną materiału przy stosunkowo dobrej przeźroczystości.pytałem brata google i niedarady znaleźć jakiegoś sklepu sprzedającego coś takiego, a na stronie producenta żadnej wzmianki o wartości tego płynu. Jedyne co znalazłem to środek do czernienia AL na allegro ale jest horendalnie drogi ( za małą buteleczkę 35 pln). ALUOXYD to się zwie .Niewiadomo czy to się rozcieńcza i na jaką powierzchnię starczy. Ja mam pomalowany absorber aluminiowy i nie jestem tak do końca zadowolony. Ale jak coś znajdę lepszego to wystarczy że odwrócę listki blachy i potraktuję innym środkiem.
Tak nawiasem to tlenek cynku jest odporny w dużym stopniu na UV ale troszkę mniej jak tlenek tytanu stosowany w powłoce TINOX. Ciekawi mnie dlaczego biała barwa ma takie właściwości pochłaniania.
Zastanawia mnie czy czasem przy budowie następnego panela klimatyzatora nie zastosować blachy ocynkowanej którą będę mógł polutować do rurek miedzianych i poczernić ( oxydować). Nie jestem w stanie obliczyć co się tak naprawdę bardziej opłaca. Wiadomo, że biorąc pod uwagę absorber miedziany, aluminiowy, stalowy pomalowane tą samą farbą to efekt jest znany, ale niema chyba osoby która by miała stal oxydowaną. może mu coś zostało. Oko ludzkie jest naprawdę dobrym instrumentem pomiarowym i może zauważyłeś, że profesjonalne

TYLKO ZAREJESTROWANI I ZALOGOWANI UŻYTKOWNICY WIDZĄ LINKI » DARMOWA REJESTRACJA

nigdy nie mają barwy białej (przynajmniej te do szerokiego spectrum abs). Są od czarnej przez ciemno niebieski po głęboki fiolet, dlatego też pytałem dla jakiego pasma są te wielkości absorpcji podane? Przy budowie następnego kolektora może pojawią się inne opcje bardzo szczęśliwy. No cóż nie wszystko można w domu wykonać przy podnoszeniu sobie poprzeczki w temacie "sprawniejszy kolektor" Cokolwiek bedzie grzało wodę to istotne jest to by kolektoro grzał .

TYLKO ZAREJESTROWANI I ZALOGOWANI UŻYTKOWNICY WIDZĄ LINKI » DARMOWA REJESTRACJA

wodę pierwszy. W lato wody będzie pod dostatkiem a zimą gdy słonka mało, kolektor podniesie temperaturę wody z 8°C do powiedzmy 20°C i wtedy ta woda trafia do dalszego podgrzewania. Np: za pomocą reakcji jądrowej to nie istotne.
Ja nie miałem elektrozaworów a na elektronice znam się tyle co na chińskich lampkach choinkowych - przynajmniej wiem, która się przepaliła, nie to co kiedyś.
Czy warto wydawać dodatkowe pienądze na elektrozawory kiedy wystarczy dwa razy w roku przestawić dwa zawory. OK ja też uważam, że lenistwo buduje postęp. Ale zawsze uważałem, że im mniej elementów klimatyzacji tym mniej awarii. Łyżka do zupy jest lepsza niż widelec.Na to pytanie to można odpowiedzieć po specjalistycznych badaniach. Ale z grubsza biorąc aluminum ma przewodność cieplną 237W(m*K)

TYLKO ZAREJESTROWANI I ZALOGOWANI UŻYTKOWNICY WIDZĄ LINKI » DARMOWA REJESTRACJA

np. węglowa to rząd 50-53W(m*K). Stąd wniosek,że stal będzie potrzebowała więcej czasu by przetransferować tą samą ilość energii cieplnej niż aluminium. Prosty przykład: do odprowadzania ciepła z urządzeń stosuje się radiatory to każdy wie a są one wykonane z aluminium, miedzi, mosiądzu czyli materiałów mających dobrą przewodność cieplną. Inna sprawą to warstwa absorbera klimatyzatora to od niej zależy ile energii zostanie ostatecznie do odebrania a ile odbitej oraz wypromieniowanej ale to już inna bajka.
Bo chińskie patyczki to już nanotechnologia.
Co do ciepłej wody z podkowy w lecie... Żeberka w kapuście, fasolka po bretońsku, leczo, czy przetwory na zimę najlepiej moim zdaniem robi się na takiej kuchni . Problem u mnie jest taki, że budynek (blisko 100-letni) jest dość wysoki, do tego wielka, zimna klatka schodowa. Nie mierzyłem dokładnie, ale pewnie od dachu do parteru będzie pewnie ponad 15m (solary chcę dać na dach - będzie wtedy możliwość wykorzystania max nasłonecznienia). Instalacja ciepłej wody to tylko parter. Chciał bym uniknąć prowadzenia połączenia kolektory-zasobnik na tak dużą odległość. Z tąd pomysł, by zasobnik był na poddaszu lub I piętrze. Jako, że jest to dość wysoko - do transportu cwu na dół

TYLKO ZAREJESTROWANI I ZALOGOWANI UŻYTKOWNICY WIDZĄ LINKI » DARMOWA REJESTRACJA

(jakieś 0,5-1 atm). W beczce poza wężownicą do solarów planuję dać drugą, którą wepnę poprzez elektrozawór do instalacji co. Coś mi się wydaje, że pewnie jednak będę musiał rozglądnąć się za jakimś zbiornikiem ciśnieniowym - zbyt dużo kombinowania i niepewność efektu końcowego jak na taką skalę projektu. przy zbiorniku 250 L i temperaturach wyjściowych góra-40*,dół-30* , na godzinę 18-sta udało sie uzyskać góra-68* , dół-58*.
najwyższa temperatura jaką udało sie uzyskać na wyjściu z kolektora to 74*.
średnio do południa na wyjściu z kolektora 50-60* , w godzinach popołudniowych raczej stała 70*.

zobaczymy co będzie jutro czy uda sie przekroczyć 70* na zbiorniku, ale może być trudno. tak wygląda na to ze zbiornik nie jest w stanie tego ciepla odebrać. praktycznie od godzinny 16-tej temperatura sie już nie podnosiła, a o 18-tej obróciłem kolektor do pozycji wyjściowej ( choć wczoraj pracował do 19-tej i to z dobra wydajnością ) ale poco ganiać pompkę na darmo.
można by pewnie przydławić pompę żeby uzyskać wyższe temperatury na wyjściu z kolektora ale 74* stopnie to chyba wystarczająco. zresztą im wyższe temperatury tym straty większe.
ale ogólnie ciepłej wody jest na

TYLKO ZAREJESTROWANI I ZALOGOWANI UŻYTKOWNICY WIDZĄ LINKI » DARMOWA REJESTRACJA

3 dni, wiec poco ganiać za wyższymi temperaturami skoro tą ciężko zużyć.

zatem tak oto sie sprawują oryginalne Solarki - Hewalex-y szt.2 , zbiornik płaszczowy 250 L własnej produkcji , odległość kolektory - zbiornik 20 m. rurka pex-alu-pex 16-stka, ocieplona podwójnym THERMAFLEX-em łącznie 18 mm.całość zalana 25 litrami petrygo, całość pracuje na ciśnieniu - w stanie spoczynku 0,5 bara do 1,8 bara przy temperaturze płynu 70*. zbiornik klimatyzacji jeszcze słabo ocieplony bo 2 cm wełna mineralna z folią aluminiową - docelowo 10 cm wełny mineralnej. ( w sumie będzie 12 cm). Myślę że coś nie tak jest z tym solarem,

TYLKO ZAREJESTROWANI I ZALOGOWANI UŻYTKOWNICY WIDZĄ LINKI » DARMOWA REJESTRACJA

osiągnięcia to mój jest cieniutki jak polsilwer. Rozglądałem się za pastą termoprzewodzącą i chyba zakupię po to aby między blachę a rurki wcisnąć, może to poprawi sprawność.
Z tych wszystkich wypowiedzi w tym temacie i na kilku innych stronach wywniskowałem, że jak dam blachę alu o grubości 0,5 to odstęp będę mógł mieć większy między rurkami ( dla blachy 0,2 mm odstęp 10mm- dla 0,4mm, odstęp 20mm), a tu się okazuje że to nie tak do końca. Dwa dni temu dorwałem rozległy artykuł w gazecie w której był wykres pokazujący sprawność kolektorka względem

TYLKO ZAREJESTROWANI I ZALOGOWANI UŻYTKOWNICY WIDZĄ LINKI » DARMOWA REJESTRACJA

i wychodzi że optimum to 12 mm. Czyli dałem d..... ( ja mam 16 mm). Teraz czeka mnie przeróbka kolektorka, bo taniej będzie go przerobić niż dostawić drugi.

w Jednym z pierwszych swoich postów w tym wątku piszesz,że robiłeś próby z kolektorkiem ma wężu ogrodniczym i chyba ,to szło do beczki 200l wypełnionej do połowy.
Z późniejszych postów wynika,że zrobiłeś kolektor z 20 albo 30m rurki miedzianej fi12
Czy ten pierwszy,doświadczalny kolektorek z węży miałeś podpięty kiedyś pod bojler?Czy to było tylko małe jednokrotne doświadczenie?
Pytam ,bo mam krążek 50 m pexal-u fi16
Skoro szło na wężu ogrodniczym i komuś na peszlu (niech sie odezwie jeśli jest na forum-nie pamiętam kto) to na pexy też powinno zadziałać
Wiadomo,że sprawność będzie

TYLKO ZAREJESTROWANI I ZALOGOWANI UŻYTKOWNICY WIDZĄ LINKI » DARMOWA REJESTRACJA

,ale może być zamiast 2 m.kw załóżmy 5 lub 6m kw.Zadna grawitacja klimatyzacja tylko pompa z co i nie powinno chyba być problemu.Co o tym myślicie? Bawił sie ktoś tak? tak miałem kolektor zrobiony węża ogrodniczego ale podpięty był tylko do beczki nigdy nie pracował w układzie z bojlerem.
ogólnie nie ma co sie pakować w węże ogrodowe, nie polecam. następna wersja była z miękkiej miedzi fi 12 , łącznie 30 metrów rurki. ( powierzchnia kolektora 4,5 m kw.)
i z tej konstrukcji jestem zadowolony,działa i grzeje pięknie. na Twoim miejscu nie pchał bym sie we wkładanie pexal-u w kolektor. raz że sprawność mała, plastik słabo przewodzi ciepło a w dodatku z warstwa aluminium to jeszcze mniej. w środku kolektora panują znaczne temperatury, poza tym pex o ile dobrze pamiętam nie powinien być wystawiany na

TYLKO ZAREJESTROWANI I ZALOGOWANI UŻYTKOWNICY WIDZĄ LINKI » DARMOWA REJESTRACJA

działanie promieni UV. lepiej wykorzystać go klimatyzatorem na połączenie kolektor-zbiornik bo tu sprawdza sie znakomicie.
można by sie pokusić o jakieś doświadczenie na małym kolektorku, żeby sprawdzić co sie stanie z pex-em pod szkłem i na pełnym słońcu. ale osobiście bardzo sceptycznie bym do tego podchodził. nie ma to jak przewodności cieplna miedzi, szybko sie nagrzewa i szybko oddaje ciepło. lata praktyki producentów pokazują ze liczy sie głownie miedz, może nie tania ale na pewno sprawdzona.w celu zainstalowania wężownicy miedzianej w hydroforze bez jego ciecia i spawania odkręcamy dwa korki ( na gorze i na dole zbiornika ,zazwyczaj sa 2 calowe) spirale wkładamy albo przez otwór rewizyjny albo przez jeden z otworów po wykręconych korkach .
robimy to tak żeby z góry i z dołu zbiornika wystawał odcinek prostej rurki miedzianej . następnie dobieramy potrzebna nam redukcje stalową ocynkowaną np. 50/15 i wkręcamy w miejsce wykręconych korków .
teraz potrzebna nam jest złączka zaciskowa do

TYLKO ZAREJESTROWANI I ZALOGOWANI UŻYTKOWNICY WIDZĄ LINKI » DARMOWA REJESTRACJA

zewnętrznym w tym przypadku gwint 15 i zacisk powiedzmy do rurki 12 (taka średnicę ma włożona spirala)
niestety rurka 12 daje sie włożyc w złączkę tylko od strony zacisku a my musimy przełożyć ja od strony gwintu przez całą złączkę wiec rozwiercamy ja tak żeby rurka przeszła (wiercimy od strony gwintu tak żeby nie zmienić wymiaru na zacisku)
Jak juz nam złączka przechodzi wchodzi na rurkę to wkręcamy klimatyzację ja w redukcje stalową a następnie zakładamy pierścionek i nakrętkę i zakręcamy zacisk na rurce . Mamy teraz

TYLKO ZAREJESTROWANI I ZALOGOWANI UŻYTKOWNICY WIDZĄ LINKI » DARMOWA REJESTRACJA


na wystających końcach rurki miedzianej możemy zacisnąć lub wlutować zakończenia z gwintem i gotowe . Juz w trakcie budowy mojego kolektorka myślałem o takim rozwiązaniu, lecz było juz za późnosmutny myślę, że pomysł jest dobry i wydaje się tańszy i efektywny w uzyskiwaniu energii słonecznej niż stosowanie rurek fi 10mm lub większych?
To czarne COŚ na tej rurce to po prostu izolacja jak na kablach elektrycznych jak kolega napisał wystarczy przeciąć i schodzi bez problemu.
Jak będę budował następny kolektor to zastosuje takie rozwiązanie lub drugie zupełnie inne drabinka normalna prosta

TYLKO ZAREJESTROWANI I ZALOGOWANI UŻYTKOWNICY WIDZĄ LINKI » DARMOWA REJESTRACJA

i rurek stalowych na miedzianej blasze a raczej na listkach blach dla każdej rurki drabinki jeden listek blaszki miedzianej.
No to się zaczęło: MY może nic nie będziemy robić ale TAMCI to dopiero naszkodzą. A może Niesioł ze Schetyną wezmą pod uwagę, że straszenie PiS już trzeci raz nie przejdzie. I ludzie wybiorą inną opcję, choćby SLD, tylko po to aby skończyć z całym POPiSem.
Dla rurek 8-10 mm stosuje się system drabinkowy a większych meander za względu na tłumienie przepływu. Ja mam na 15 meander i przepływ jest ok.
Dzisiaj ściągam solka i jeszcze raz robię meander bo jednak odległość klimatyzacji jaką mam między rurkami jest zbyt duża ( 17cm) i zamiast grzać rurki, część absorbera grzeje powietrze wewnątrz. Będczie 10 cm między rurkami i jedna przetłoczona blacha, a nie jak zrobiłem wcześniej z kawałków.
między rurki a absorber pasta aluminiowa dla lepszej przewodności cieplnej ( została mi srebrzanka aluminiowa, gdzie rozwarstwiła się i lakier zrobił się jak galareta. Dodałem wczoraj

TYLKO ZAREJESTROWANI I ZALOGOWANI UŻYTKOWNICY WIDZĄ LINKI » DARMOWA REJESTRACJA

i rozgniotłem te aluminium na papkę i mam pastę aluminiową. Zastanawiałem się też nad pastą miedzianą, ale zamawiać i czekać, bo w sklepach motoryzacyjnych niema. Pasta miedziana niby lepsza ale... No właśnie sam się kiedyś złapałem na schematycznym myśleniu, przecież dla poprawy styku tylko pasta. Pogrzebałem w informacjach i co pasty nawet te ze srebrem to przewodność cieplna rzedu kilku W(m*K) a elementy które łączymy to setki W(m*K) więc gdzie tu logika. Na pewno jest lepszy kontakt dwóch powierzchni ale znowu potrzeba więcej czasu na transfer ciepła. Może dla małych mocy to wystarcza (kilkadziesiąt W) ale przy większych to trzeba by rozważyć. a mam z blachy aluminiowej klimatyzatora, właśnie skończyłem modernizację.
Blacha jest profilowana pod rurkę , ja mam z 15 zrobiony meander w odstępie teraz 10cm, wcześniej było więcej i zabardzo zadowolony nie byłem. Jako że słońce prawie zaszło a w każdym bądź razie nie grzeje nie jestem w stanie dać odpowiedzi o ile się zwiększył zysk, ale jutro.....
Ostatnim, co odróżnia Platformę i PiS, jest pogląd na temat katastrofy smoleńskiej. W obszarze tzw. obyczajówki różnicy nie ma, bo prawe skrzydło PO nie pozwoli na uchwalenie ustaw niezgodnych ze zdaniem PiS-u i ePiSkopatu.
W każdym razie przede wszystkim nie zgadzam się na takie postawienie sprawy. Panie Niesołowski, czy pan naprawdę uważa, że polska scena polityczna może i powinna się ograniczać do dwóch partii? Że istnieje tylko PO/"anty-PiS" i PiS/"anty-Platforma"? Z mojej strony nie ma zgody na dwupartyjność z prostego powodu: wiem, że spektrum polityczne nie ogranicza się nawet do typowej dwupartyjności konserwatywno-socjaldemokratycznej. A kiedy w Polsce ktoś próbuje ograniczać scenę polityczną do względnie umiarkowanej partii prawicowej i fanatyczno-paranoicznej partii prawicowej, tym bardziej trzeba bić na alarm, przeciwstawiać się i właśnie tak jak p. Holland (choć ona deklaruje to z innego powodu) odmawiać poparcia tym, którzy chcą w taki sposób "umeblować" scenę polityczną.
Absorber do rurek mam drutem miedzianym

TYLKO ZAREJESTROWANI I ZALOGOWANI UŻYTKOWNICY WIDZĄ LINKI » DARMOWA REJESTRACJA

klimatyzację na rurkę- wystarczy. Nitować próbowałem ale nie wyszło to zbyt estetycznie i zarazem niezbyt dobrze ( może nity zrywalne były do d....
Farba teraz jaką pomalowałem to ta do kominków i powiem że inna czerń niż tej co wcześniej użyłem.
Jak będzie jutro świecić to napiszę ile lepiej się sprawuje solek po modernizacji. Forma drewniana, pręt fi 15 oraz gruba deska z góry i młot 15 kg. Gdybym robił to na większą skalę to zrobiłbym prostą maszynę do wyciskania takich profili.
Tak ogólnie to ciężka praca wygiąć tak blachę ręcznie. Jeden arkusz tak powyginać to ok. 1h.
Dla tych co będą wyginać to pręt ma być mniejszy niż rurka docelowa gdyż chodzi o dobre spasowanie. Później rurka wchodzi na wcisk i trzyma się sama- zakleszcza się.

1.Dane z działania po modernizacji:
-o tej porze wcześniej ( godzina 14), 44 st. na kolektorze na 1 biegu pompki bez przydławiania
- teraz 56 stopni też pierwszy bieg pompki bez przydławiania
start z temp. wody w bojlerze taki sam czyli 28 stopni.
Jak widać grzeje lepiej niż wcześniej klimatyzator.

_________________
klimatyzacja, serwis separatorów Warszawa , montaż klimatyzacji, naprawa wodociągów Warszawa, udrażnianie rur Mokotów

Przejdz do góry stronyStrona: 1 / 1    strony: [1]

  << Pierwsza      < Poprzednia      Następna >     Ostatnia >>  

HOME » GRUPA PIERWSZA - ĆWIARTKA -/- » PICHOL

Aby pisac na forum musisz sie zalogować !!!


randki | własny sklep internetowy | ogłoszenia towarzyskie | promocje | CyberCiekawostki | darmowe forum | sklepy
opinie, testy, oceny | katalog stron | toplsta

"Jeśli Bóg z nami któż przeciwko nam " REGULAMIN 1. Jesteśmy sojuszem obronnym potrafiącym zadbać o swoje interesy - priorytetami dla nas są: NIEPODLEGŁOŚĆ NIEZALEŻNOŚĆ 2. atak na naszych sojuszników to atak na nas 3. atak na nas to atak na naszych sojuszników 4. atak na jednego z nas to atak na wszystkich w/w 5. składki na ambasadę w miarę potrzeby i w miarę możliwości, obowiązuje dobrowolność 6. (obowiązuje od 01 11) żółta kropka (bez uprzedzenia sojuszu) pożegnanie z sojuszem lub farmienie w zależności co jest korzystniejsze dla sojuszu 7. zmian w regulaminie i składzie rady dokonuje się większością głosów w radzie lub poprzez referendum głosowanie obowiązkowe